Tomasz Szwałek

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego kierunku polityka społeczna o specjalności finansowanie i zarządzanie usługami społecznymi; stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie zarządzania kulturą i wspierania rozwoju kadr kultury za realizację przedsięwzięcia "PROJEKT:NGO:WILDA" ; realizator i pomysłodawca takich projektów jak „Impuls Kultury Wilda”, "Audio-Schron" czy "Centrum Inicjatyw Lokalnych WIL.DA.SIĘ"; Wszystkie wspomniane projekty były dofinansowane/sfinansowane przez Miasto Poznań (Wydział Kultury i Gabinet Prezydenta); ukończył szkolenie z zakresu organizowania społeczności lokalnej na poziomie podstawowym oraz zaawansowanym organizowane przez Operatora CIL - Regrantingowe oraz Gabinet Prezydenta Miasta Poznania; uzyskał także certyfikat ukończenia Akademii Liderów Społecznych organizowanej przez Fundację NIWA Edukacji i Rozwoju.

Katarzyna Hełpa-Liszkowska

Z wykształcenia etnolożka i  antropolożka, menedżerka kultury, trenerka kompetencji miękkich oraz choreografka, a od niedawna absolwentka Szkoły Liderów Miasta Poznania. Współzałożycielka Fundacji KREAKTYWATOR realizującej wiele projektów, m.in.: "Lato na Madalinie", "CIL STARtownia STARomiejska", "Kulturalny SuperTata", "Z wnukami przez Poznań", "Rezolutny nauczyciel" i wiele innych. Jako prowadząca zajęcia w wielu projektach edukacyjnych oraz prelegent na konferencjach o zasięgu krajowym i międzynarodowym, ma na swym koncie kilkadziesiąt godzin wystąpień publicznych. Była jedną z prowadzących zajęcia w dużym projekcie realizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego pt.: „Szkoła liderek rozwoju lokalnego”. Ukończyła szkolenia z zakresu organizowania społeczności lokalnej na poziomie podstawowym oraz zaawansowanym oraz inne szkolenia i warsztaty realizowane w ramach programu CIL 2018 - 2020

Koordynatorzy

Głównymi twórcami koncepcji i jednocześnie koordynatorami zadania są: Katarzyna Hełpa-Liszkowska i Tomasz Szwałek.

Każdy z nich przeszedł drogę od lokalnego aktywisty, przez lidera, współzałożyciela organizacji pozarządowej, realizatora i koordynatora projektów - od tych najmniejszych, po duże i poważne. Każdy jest założycielem i koordynatorem Centrum Inicjatyw Lokalnych, w którym pracuje ze społecznością lokalną, wspiera grupy nieformalne, edukuje i pomaga w realizacji inicjatyw oddolnych. Wspólnie zrealizowali kilka projektów, w tym największą dumą jest autorski program "Wspólnie możemy więcej" w którym w sposób warsztatowy edukowali młodzież na temat partycypacji i Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego.

O nas

Strona została stworzona przy wykorzystaniu kreatora stron www WebWave